Estonian Hunters’ Association
The EJS was one of those who supported the amendment of the legislation in such a way that the formation of an insurance association would be possible. It is important for us that, through the insurance association, possible income is retained for the members of the association in Estonia. As a founding Member, we are also interested in creating, in the near future, the types of hunting insurance that we are interested in and need.
Estonian Chamber of Agriculture and Commerce
For Farmers and rural entrepreneurs, the establishment of an insurance association is a very important step – the insurance association is created by members and the main purpose of the activities is to provide members with the necessary insurance services at a fair price. An insurance association is certainly the right choice for Estonian entrepreneurs and private individuals.
Estonian Owners’ Association
EOKL has nearly 64,000 members-owners, and the responsive owner insures its assets. The Mutual Insurance provides the opportunity to develop the joint activities of the owners, the owner receives the best-priced insurance services and, in conclusion, the possible business income is also in the pocket of the Estonian owner. AS a founding Member, EOKL wants to encourage owners to join the Mutual insurance.
The Estonian Union of Co-operative Housing Association
The Estonian Union of Co-operative Housing Association considers that it is important to be among the founders of the Estonian Mutual insurance in order to value mutual co-operation between owners We believe that through inclusive joint activities, an insurance undertaking will emerge that provides a significant and competitive service to the Estonian market.
Estonian Farmers’ Central Association
Eestimaa Talupidajate Keskliit koondab üle-eesti talupidajaid. Meie liikmeteks on pereettevõtted, kes elavad ja töötavad maapiirkondades ning seisavad selle eest, et Eesti maapiirkonnad on jätkusuutlikud. Meie liikmed vajavad riskide maandamiseks sobivaid kindlustusmeetmeid ning läbi kindlustusühistu saab Eestimaa Talupidajate Keskliit aktiivselt kaasa rääkida sobivate meetmete loomisele.
Tartu Credit Union
Eestis puudub kindlustusühistu, mida Tartu Hoiu-laenuühistu peab igati vajalikuks kindlustusmaastikul. Sellepärast otsustasime ka ise kaasa aidata oma jõu ja nõuga esimese kindlustusühistu tekkeks.
Estonian Horticultural Union
Kindlustus on saanud elu lahutamatuks osaks nii eraelus kui ettevõtluses. Tahame olla liikmetega uue, kodumaisel kapitalil põhineva ägeda ettevõtte alguse juures.
Estonian Accordion Association
Eesti Akordioniliit on akordioniõpetajaid, -õpilasi ja interpreete ühendav organisatsioon, mis seisab hea erialase muusikahariduse käekäigu eest. Kindlustusühistu liikmena tahame toetada õpetajate ettevõtlikust ja osaleda muusika valdkonna kindlustusteenuste arendamisel Eestis.
Adaur Grupp OÜ
Adaur Grupp OÜ soovib olla osaline Eesti kodumaisel kapitalil tugineva äri ülesehitamisel ja seda mitte ainult sõnades.
OÜ Pro Holdings Int.
Otsustasin oma pereettevõttega osaleda kindlustusühistu asutamises kuna usun, et ühistulisel kindlustusel on oma koht ja tulevik ka Eestis. Pean oluliseks, et osakapitali paigutatud raha edendab Eesti ettevõtluskeskkonda ja teenitud tulu jääb meie riiki.
Mait Klaassen
Minu osalemissoov ühistulises kindlustuses tuleneb sellest, et tahaksin näha Eestis oluliselt suuremat koostööd nii inimeste, ettevõtete kui ka erinevate sektorite vahel. Ühine hoolitsus selle eest, et inimesed oleksid õnnetusjuhtumite eest paremini kaitstud ja me koos hoolitseksime selle eest - see oli minu motivatsioon kindlustusühistu asutajate ritta astumisel!
Andres Saame
Põhjus liitumiseks on lihtne: kindlus(tatus) ja tulud liikmetele ning Eestisse. Tahaksin ka näha, et hakataks pakkuma mitmeid kindlustusi, mida välismaised ettevõtted ei suvatse siinsele turule pakkuda.
Kait Liinev
Ühistuline tegevus Eestis tundub olevat meelepärane kuna nii hoiu-laenuühistutel, ühistukaubandusel ja ühiskindlustusel leidub täna palju liikmeid. Ühistukindlustus oli juba Eesti esimese iseseisvuse ajal populaarne ning sellise tegevuse taasloomisel on jumet. Turul on puudu ka mitmeid kindlustusliike, mida turuosalised täna ei paku ja neid "auke" tahame ka ühistu kindlustusega lappida.
Priit Kessa
Usun, et laiapõhjaline ühistuline tegevus, mis teenib võimalikult paljude inimeste vajadusi on tulevik. Eestis võiks olla rohkem kaasavat majandustegevust – see soodustab ettevõtlust üleüldiselt.
Tarmo Lees
Ajendiks asutajaliikmeks hakata oli kodumaisel kapitalil põhineva ja oma liikmetele kuuluva kindlustusühistu puudumine turul. Ühistuline kindlustusühistu on parim võimalus oma liikmetele-klientidele vajalike teenuste pakkumiseks ning huvide kaitsmiseks. Pikaajaline kogemus metsandusliku ühistegevuse valdkonnas annab kindluse, et koostöös suudame kõikide huvisid paremini kaitsta.
Tarmo Lääne
2018. since January of the year, I am committed to bringing the mutual insurance back to Estonia. I have been motivated by courageous like-minded people and the aim of bringing back mutual insurance company to Eestimaa as an integral part of a strong civil society. I thank everyone for their trust and emphasize that we can only be effective and competitive together.
Jaanus Aun
Usun ühistegevusse. Sellisesse tegutsemisvormi, kus koos toimetamine annab kõigile parema tulemuse. Ah et eestlased ei suuda? Ikka suudavad. Kolhoosikorrast pärit hirmud on hajumas. Nii on meil edukad ühistud olemas metsa-, kui põllumajandussektoris. Ja saab kindlustuses ka!
Olavi Laido
Riigikaitse, majandus ja rahandus, sealhulgas kindlustus, on tähtsad meie sõltumatusele. Eesti pangandus on juba tekkinud, aeg on ka kindlustusel oma koht täita.
Arpo Kullerkupp
Olen olnud aastaid seotud ühistegevuse arendamisega metsandussektoris ja näinud, kuidas ühistulisest tegevusest saavad kasu nii liikmed kui laiem avalikus. Seetõttu tundus ka kindlustusühistu mõte huvitav. Lisaks võiks kindlustusühistu aidata tulevikus kaasa just maaelu edendamisele, mille üks osa on ka metsandus.
Ants Soosõrv
Olin Tarmo käest kuulnud, millise tänuväärt asjaga ta tegeleb. Seega, kui ta küsis, et kas ma ei tahaks liituda, siis pikalt mõelda polnud vaja.
Toomas Greenbaum
On aeg panustada Eesti esimese kindlustusühistu asutamisse, mis hakkaks oma liikmetele ja klientidele pakkuma ka selliseid kindlustustooteid, mida ükski praegune kindlustusfirma pakkuda ei soovi.
Andrus Reidi
Mind köitis mõte luua kindlustusühistu ja tulla selle asutajaks, sest nii saab selle liige olla kindlustusvõtjana ka iseenda kindlustusandjaks ning lisaks on tal võimalik ka sellelt tulu teenida.