Kadri Poolak: kas tahaksid olla kindlustusfirma omanik?

Alljärgnevalt avaldame 07.09.2021 ilmunud Terviselehes avaldatud Kadri Poolaku arvamusloo.

Kui ma aasta tagasi juhtusin nägema Eesti Kindlustusühistu ÜKS reklaami, avasin selle ja peale läbilugemist ja veelkorra lugemist otsustasin liituda. Ei tea seniajani, mis mind rohkem ahvatles, kas üleskutse ja võimalus jätta miljonid eurod kindlustusraha Eestisse või võimalus saada kindlustust soodustingimustel. Mitmed eestlastele teada-tuntud tegijad ettevõtted on praeguseks välismaalaste omad – Tallinna Kalev, Põltsamaa Felix on esimesed, mis pähe tulevad. Tore oli ja on praegugi mõelda, et Eesti Kindlustusühistust ÜKS saab üks sellistest tuntud tegijatest, mis kuulub aga eestlastele. Peale selle on väga meeldiv Eesti Kindlustusühistu ÜKS nimi. Üks – ei mingit kaksipidi mõtlemist ja juurdlemist, mis see tähendada võiks. Ja eestikeelne pealegi.

Kõik raha paigutamisega seotud otsused panevad aga alati kahtlema ja kaaluma pettuse võimalust. Eesti Kindlustusühistu ÜKS lubab osakapitali sissemakse tagasi maksta, kui ühistu ei käivitu. Kõlab usutavalt, eriti seetõttu, et asutajad on siiski enamuses tuntud inimesed ja organisatsioonid. Ja minu panus, mis jääb paarisaja euro kanti, pole ka nii metsik kaotus, kui midagi peaks viltu minema. Pole iga-aastast liikmemaksu, mille puhul tekiks küsimus, mida sellega tehakse ja kas ma oma pastapliiatsi ikka saan. Liitumistasu, 25 eurot, on jah selline summa, mis lihtalt kulub, aga küllap ikka vajalikult. Eriti tore oleks, kui liitumistasust näiteks 1 euro läheks mõnele loomakaitsega seotud organisatsioonile.

Laborandina olen kuulunud Eesti Laborantide Ühingusse. Kui aga Eesti Kindlustusühistu ÜKS käivitub ja tööle hakkab, olen osaline mingis hoopis teistsuguses ürituses. Soovi korral võin kindlasti kaasa rääkida ja osaleda aktiivselt, kui aga tahtmist ega aega pole, võin ka lihtsalt liige olla. Kindlasti kavatsen kasutada soodustingimustel kindlustust – kui muidugi tuleb soodsam kui praegune kindlustus. Kaks aastat peale käivitumist peaksid kõik liikmed hakkama saama dividende. Nende suurus sõltub sissemakse suurusest. Enamus rikkaks saamise õpikuid soovitavad passiivset sissetulekut. Eesti Kindlustusühistu ÜKS võib olla minu passiivne sissetulek – mitte just teab mis suur, aga ikkagi.

Kindlasti oled juba aru saanud, et see on Eesti Kindlustusühistut ÜKS reklaamiv kirjutis – on tõesti. Eesti Kindlustusühistu ÜKS võib olla ka Sinu passiivne sissetulek ja võimalus jätta miljonid kindlustusraha Eestisse!

Kadri Poolak, Tartu Ülikooli Kliinikumi laborant ja Eesti Kindlustusühistu ÜKS liige