Merily Tammeorg-Sarapik: “Hoiame kapitali Eestis.”

Kuidas hoida rohkem rikkust kodumaal ja milline erakordne jõud on rahvakapitalismil? Neile ja mitmele muule olulisele küsimusele vastas Merily Tammeorg-Sarapik, kes on kolme lapse ema, Eesti Kindlustusühistu ÜKS liige ning FinTech Aufort investor.

Miks otsustasite astuda kindlustusühistu liikmeks?

Kuulsin esimest korda Eesti Kindlustusühistu Üks asutamisest inimeste käest kellest pean väga lugu. Kui olin rohkem asja uurinud, siis tekkis soov kohe ka ise omapoolne panus anda. Eriti kõnetas mind see fakt, et viimati tegutses Eestis sellises vormis kindlustusühistu ca 80 aastat tagasi. Pani lausa imestama, et kas tõesti? Pooldan väga ühistulist tegevust. Hoiame kapitali Eestis ning kasu saavad just meie oma inimesed ja riik.

FOTO: Anett Jaadla

Mida annab ühistuline ettevõtlus sh ühistuline kindlustus igale osalejale, liikmele, inimesele? 

Kõigil ühistu liikmetel on üks hääl sõltumata nende panusest. See annab õiguse kaasa rääkida olulistes sammudes ühistu tegevuses. Me ju kõik teame, et kui oled ise nii öelda omaniku staatuses, siis suhtud asjasse tõsisemalt ning püüad igati kaasa aidata, et tegevust saadaks edu. Ühistulise kindlustuse põhieesmärk on pakkuda oma liikmetele õiglase hinnaga erinevaid igapäevaselt vajalikke kindlustusteenuseid. Eesti Kindlustusühistu Üks plaanib pakkuda lisaks ka selliseid kindlustustooteid, mida teised kindlustusettevõtted ei paku.

Mida annab kaasav ehk ühistuline ettevõtlus riigile st ühiskonnale?

See annab võimaluse arendada ühistegevust ja läbi liikmelisuse saada osa parima hinnaga kindlustusteenuseid. Kui ühistu osanikeks on meie oma Eesti inimesed või Eesti ettevõtted, siis jätame ju ka suure hulga rikkust/raha Eestisse. Aastaid on suured kindlustusettevõtted Eestist raha välja viinud, me ei tohiks sellel lasta jätkuda – võtame oma osa sellest!

Kuidas ja kas kavatsete tarbida kindlustusühistu teenuseid ja milliseid?

Kindlasti plaanin hakata tarbima ka kindlustusühistu teenuseid.

Kas ja miks soovitate liituda kindlustusühistuga?

Soovitan kindlasti liituda ühistuga. Mida rohkem meid on, seda suurem ampsu saame Eesti kindlustusturult. Nii hoiame ju rikkust kodumaal ning meie oma inimeste taskutes!

ÜKS liikmeks saamine on ülilihtne. Kusjuures väga väikese panusega on võimalik kaasa rääkida milleski väga suures. Kogu strateegia ja tegevus kujundatakse just nii, kuidas liikmed seda soovivad.